O firmie

"Nie pamiętam kiedy ostatni raz śmiałam się do łez.
Zobaczyłam kolory - znowu."

 

Firma Hekson to ja, Marcin Przybyłek. Jestem z wykształcenia lekarzem medycyny, z zamiłowania pisarzem, a zawodowo, od 1990 roku prowadzę zajęcia komunikacyjne. Rozpocząłem działalność na tym polu wiążąc się ze Studencką Szkołą Higieny Psychicznej (1984 - 1994) założoną przez prof. dr hab. Tadeusza Kobierzyckiego, a potem byłem członkiem założycielem Stowarzyszenia Aktywnego Rozwoju Osobowości (STAKROOS), które z niej wyewoluowało. Szlifowałem umiejętności w teamie szkoleniowym firmy farmaceutycznej Krka, a firmę o nazwie HEKSON Treningi Rozwoju Osobowości założyłem w 2001 roku.

Proponowane przeze mnie zajęcia różnią się w dużym stopniu od tradycyjnych szkoleń lub warsztatów. Są skoncentrowane na rozwijaniu inteligencji emocjonalnej (EQ) w harmonii z inteligencją intelektualną (IQ), promują zasadę "przeżycia" w przeciwieństwie do tradycji "słuchania". Uczestnicy moich szkoleń często z radością (i zdziwieniem) stwierdzają: "naprawdę dużo się nauczyłem / łam", "w wielu uczestniczyłem / łam treningach, ale w takim jeszcze nigdy". Są to wypowiedzi spontaniczne, w żaden sposób niesterowane. I stanowią dla mnie największą nagrodę po zajęciach.

Jest przysłowie, które mówi "kto publikuje, ten istnieje". O moim istnieniu świadczą liczne publikacje zarówno w pismach naukowych (Heksis) dotyczące między innymi psychologii rozwojowej i psychologii twórczości, jak również felietony i artykuły w prasie komercyjnej (Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki) związane z psychologicznymi aspektami takich zjawisk jak gry komputerowe, proces twórczy, czy rozwój osobowości.

Lista referencyjna świadczy o tym, że szkolenia Heksonu są skuteczne i oryginalne. Gdyby tak nie było, takie koncerny jak Commercial Union, Warta, Cargill Animal Nutrition, TP S.A. czy De Heus nie współpracowałyby z firmą bez słowa "international" w nazwie, którą w dodatku tworzy jeden człowiek. Moja firma posiada rekomendację Centrum Realizacji Szkoleń Telekomunikacji Polskiej oraz Ośrodka Szkoleniowego Polskiego Radia, współpracuje także z impresariatem artystycznym Art Scala.

Zachęcam do zapoznania się z zawartością tej strony. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani jakimś szkoleniem bądź prezentacją, proszę o mail lub telefon.

Z wyrazami szacunku

lek. med. Marcin Przybyłek